Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen “Gelecek Gençlerin” Kültür Endüstrileri Destek Programı gençlerin yaratıcılık ve girişimcilik kabiliyetlerinin geliştirilmesi yoluyla uzun vadede ülkemiz kültür endüstrilerinin güçlendirilmesini hedeflemektedir. Program gençlerin yaratıcı kültür endüstrileri odağında ve girişimcilik sisteminde aktif olarak yer almalarının desteklenmesini amaçlar.

Mesleğim Kültürüm: Kültürel Üreticiler için Girişimcilik ve Kariyer Gelişimi projesi “Gelecek Gençlerin” Kültür Endüstrileri Destek Programı çerçevesinde Başkent Üniversitesi Yaratıcı Kültür Endüstrileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (YAKEM) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla yürütülmektedir.

YAKEM, yaratıcılık, yenilikçilik ve girişimcilik kavramlarını odağa alan farklı disiplinlerdeki biçimsel programlara yaratıcı endüstriler alanlarında destek ve altyapı oluşturmaya çalışan bir araştırma ve uygulama merkezidir. YAKEM hakkında daha fazla bilgi almak;YAKEM’in diğer proje ve etkinliklerini takip etmek için http://yakem.baskent.edu.tr/web adresini kullanabilirsiniz.